| sofiailies a întrebat:

Ce este acela un tempomat?

7 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

în lb. engleză înseamnă- cruise control. Se stabileete o anumită viteză, se apasă butonul corespunzător, ramane viteza blocată, se ridică piciorul de pe acceleraţie şi nu mai ai nici un stres până atunci când pui frână, când se reduce viteza.

daniela
| daniela a răspuns:

Tempomat in engleza = cruise control. Stabilesti o anumita viteza, apesi butonu, ramane viteza blocata, iei picioru d p acceleratie, si nu mai ai treaba doar in momentu in care pui frana se reduce viteza

| bozo a răspuns:

Un tempomat este un dispozitiv ce mentine constanta viteza unui mobil.

| florinel_8849 a răspuns:

Pilotul automat numai ca aici controleaza numai viteza prestabilita de cond.

| Sofer a răspuns:

Tempomatul este pilotul automat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.tempomat.ro acolo gasesti tempomate

| rotterro a răspuns:

Tempomat.ro