| c1ud3lw a întrebat:

Ce imi recomandati : un bmw 320d an 99 sau passat an 99-2002
care e mai bun?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Masini vechi nu merita, bmw din 2010 sau bicicleta din 2015 mai bine

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bun la ce?
BMW e "bun" in sensul ca e o masina de calitate, fiabila.
Passat e "bun" pentru ca merge foarte bine si iarna, il intretii probabil mai ieftin, si e "bun" la casa omului.
Acum depinde unde vrei sa folosesti masina... Daca ai de circulat in afara localitatii, si pe timp de iarna, alege Passat. Daca circuli mai mult urban, si vrei masina de iesit la o cafea seara, alege BMW.

| OldSoul a răspuns:

E alegerea ta, eu iti sugerez passat dupa 2000 varianta cu 131 cp awx, arata mai bine decat un bmw din 99, iar intretinerea consumul sunt mai mici, si ai parte si de viteza.

| MariusF23 a răspuns:

Amandoua sunt cazane. Amandoua au piese ieftine (la dezmembrari). Amandoua consuma de rup rezervorul. Daca vrei distractie, ia BMW. Daca vrei sa fii acelasi om trist de zi cu zi ia-ti Passat.

| Făşie_Florin_1992 a răspuns (pentru MariusF23):

Passatul consuma foarte putin si sunt si masini bune dar romanii stiu cumpara doar cazane din germanica si de distractie nu tare cred ca te distrezi cu un 2.0d

| ȘefuLaValută a răspuns:

Passat

| SpanoCBR a răspuns:

Eu as alege BMW dar VW este mai usor de intretinut si nu necesita multi bani. Succes

| Andrei2014 a răspuns:

Passat se intretine mai usor +taxe mai mici daca ai noroc sa iei unu 1.9 diesel te-ai scos partea proasta e ca turbo intra numa de pe la 2500-2700 ..adica acel zvac de putere in schimb la bmw. daca iei pe diesel intra de pe la 2300 ceea ce e ff ok.dar ..tractiune spate..si iarna e bun pentru drifturi. in rest cam zero..mergi pe pasat are un prieten de al meu si merita el are din 2001 cu motor de 1.9