| PrOx a întrebat:

Ce marca de masina noua stiti sa fie avantajoasa la dotari, consum, pret pana in 10 mii euro?

9 răspunsuri:
| cossmy a răspuns:

Noua...slabe sanse. Daca era macar un 15000, mai mergea. Sa zicem un ford fiesta, un logan, ceva masini mici cumotorizari mici. Insa in 10000 de euro poti sa-ti iei un ford mondeo second de prin 2006/2007, full options, care e o masina super. Sau un audi a4 de prin 2004. Sunt multe variante la SH, mai ales la asa suma mare. Parerea mea e ca in ziua de azi nu mai merita sa iei masini noi. Daca vrei neaparat masina noua, mai mareste bugetulwinking

| cossmy a răspuns:

Toate cate ti s'au zis pana acum au fost PANA in 10000.straight face

| BassHunter13 a răspuns:

Nu prea merita sa iti cumperi masina noua care nu ii buna si dai si 10000de euro! mai bine iti cumperi una din 2007-2008!
ex VW Passat din 2008 2. 0 TDI Full Option gasesti la vreo 9800euro!
Audi Allfrod din 2006 1, 9TDI Full Option 9600euro!
Masini noi:
Skoda Fabia motor 1, 4 I Dotari:Aer Conditionat, Abs, Geamuri elect, Oglinzi elect, Computer Bord, Inchidere Centralizata, 4AirBag:6800euro!
Skoda Octavia Superb nou motor 1, 9TDI dotari:Aer Conditionat, Abs, Geamuri elect, Oglinzi elect, Computer Bord, Inchidere Centralizata, 4AirBag 8900euro!
Seat Ibiza motor 1, 2I nou Aer Conditionat, Abs, Geamuri elect, Oglinzi elect, Computer Bord, Inchidere Centralizata, 4AirBag 7800euro!
Seat Leon 1, 4I nou Aer Conditionat, Abs, Geamuri elect, Oglinzi elect, Computer Bord, Inchidere Centralizata, 4AirBag! 8800euro!

| BassHunter13 a răspuns:

Cosmine da-i pace ca ii copil nu crede sa mearga prin Showroom-urile auto! si app la consum nu prea sti pentru ca masinile noi consuma mai mult!hee hee
Am avut de ex un golf5 acum 2 ani nou motor de 1. 6 si consuma 15l %!

| push2gl a răspuns:

Doar logan

| heddy10 a răspuns:

CitroenC1, C2-Toyota IQ-Toyota Aygo, Dacia Logan 1. 4MPi

| Baton a răspuns:

Noua nouat nu cred ca gasesti prea multe masini sub 10 mii.
daca spuneai 80 de mii te puteam ajuta mai mult.
dar nu poti cumpara dotari, motorizari si masina noua cu 10 mii. cel putin nu una ok.
dinalea ceva mai eco sau ceva gen mini poate. dar chiar ceva ok nu ai sanse.

| PrOx explică:

Baaaaaa! cu cine vorbesc!?!?!?! eu am spus pana in 10 mii de euro si este valabil doar pentru cativa!

| UniqueUser a răspuns:

OF OF OF... Oameni buni! Sa dea domnu' sa va luati masini SH si sa va pice la ele tot.Varamiu=Passat 2005 cu climatronic(ca vrea el sa fie tare). si cu casa de discuri etc...Ideea este ca mai bine iti iei o masina noua pana in 10000 decat sa iti iei un a4 la 5000 si dupa sa trebuiasca sa il repari sa ajunga la 13000.Eu am Un Hyundai Accent si sunt foarte multumit de el.

Bafta cu masina!