| Sebibosstun a întrebat:

Ce masina ar fi mai buna: SKODA sau OPEL?

9 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Daca vrei diesel alege skoda octavia, daca vrei benzina alege Opel Astra g/h.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Skoda. Ala cu NoTurbina cred ca n-a condus in viata lui un Golf 7 care se pipi pe Astra sau Focus.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Da ce faci, patroane, iar vorbesti in umbra mea?
Iar intri pe TPU ca sa-ti descarci frustrarile? Altceva decat "evita Opiel, ia-ti Volzvagin", nu stii sa spui?
Te doare? Pari destul de chinuit...
Da' tot m-as pisa pe tine, desi n-ar fi drept, ca soarta mi-a luat-o inainte.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

@turbina:

Normal ca-l sfatuiesc sa-si ia vw in detrimentul Opiel. vw este o masina aproape premium pe cata vreme Opiel este o masina low-cost (de unde si diferenta de pret). Am mers cu un Antara model 2015 si zornaiau plasticele pe el ca la un Logan.
Vorbim cand o sa conduci si tu zi de zi o masina mai noua de 2010. Pana atunci e ca si cum as incerca sa discut cu peretii, nu-ti pot cere sa intelegi anuminte aspecte ca nu ai cum.

| KillaNoFilla a răspuns:

Ford sau wolkswagen.Ce intrebare...
E clar ca cele mai scumpe sunt mai bune(calsa), nu conteaza marca dar wolkswagen au reputatia cea mai buna.

| suntserios a răspuns (pentru KillaNoFilla):

Reputatie buna la poluarea cea mai eficienta? la motoarele cele mai puturoase?

| KillaNoFilla a răspuns (pentru suntserios):

Eram sigur ca o sa zica cineva de poluare.Nimeni nu refuza un golf si e marca cu cele mai multe masini vandute, usor de reparat.

la motoarele cele mai puturoase?,, dc? pentru ca nu au 500 de HP ca bmw si mercedes? nici nu costa 100K euro

| suntserios a răspuns (pentru KillaNoFilla):

Au comiso au comiso. Au stricat fix ce ai zis tu ca au mai bun, reputatia.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru KillaNoFilla):

Eu ma pis pe Golfuri, din ziua 2 dupa ce am luat permisul.
Astra, Megane, Focus... Sunt mult in fata oricarui Golf.
Momentan am un Opel de 23 de ani, cu 82cp... Ieri si azi am mers cu un Golf 4 ALH, si e un rahat pe langa a mea. La 100 zici ca decolez, senzatie oferita de orice Golf. Intr-a mea, si in orice Opel '90 sau mai nou, la 100 poti sa-ti faci pedichiura, si sa iei radare fara sa-ti dai seama cu cat mergi.
Nu neg ca se vand multe, si taranii au impresia ca sunt masini, dar nu merita sa cobori din Dacie, pentru Golf. Mai ales ca au niste preturi cu mult peste valoarea lor reala.