| Dahdg a întrebat:

Ce masina imi recomandati fiind incepator? Mie imi plac pasaturile caroserie berlina ce e drept sunt cam lungi ...nu stiu daca m-as descurca!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ce daca e lunga? Ai invatat sa conduci doar masini scurte?

| Dahdg explică (pentru suntserios):

Nu stiu doar zic ca incepator. la parcari...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te descurci, trebuie doar sa fii atent. Parchezi doar in locurile accesibile, la inceput.
Dar nu recomand Passat nimanui, e masina care iti toaca banii si sta doar in service.

| Dahdg explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mersi mult.ce masina imi recomanzi de inceput?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Dahdg):

Depinde ce buget ai.
Opel Vectra 1.6 poate fi o varianta buna, daca iti plac masinile mari. Sau 2.0 dti

| relian a răspuns:

Nu stii daca te descurci cu banii sau cu ce anume?laughing Personal, VW is cam urate la design, mie nu-mi plac deloc, poate astea mai noi dupa 2016, in rest is cam urate, desi si astea noi is urate la interior laughing

Acum daca esti incepator eu as recomanda o bicicleta laughing pfff ce intrebari mai pun unia.Pai sunt masini pentru incepatori si pentru expeprimentati? Cel putin eu nici nu am citit sau auzit asa ceva. Iati frate o masina care o fi si gata.Bine asta daca nu cumva ai trecut pe aici sa ne arati ca ai luat permisu laughing ba si ca urmeaza sa iti cumperi si masina laughing. Daca de asta ai pus pe aici intrebarea, aunci ai gresit adresa, Facebook este locu in care sa iti expui toate cele laughing si poze si ce mai doresti tu.
P Facebook sigur te descurci laughing

| Sofer a răspuns:

Golf 4 1.6 8v SR/1.6 16v sau golf 5 1.6 mpi, Ford Focus, Opel Astra sunt multe variante. daca ai spune ce buget ai si ce vrei de la masina pe termen lung. Eu am luat vw golf 4 1.4 bezina ca prima masina si inca o folosesc cand am ocazia in week-end ca in timpul saptamani munca. O detin de 4 ani si 40.000 km facuti cu ea.