| XcCrSsX a întrebat:

Salut,ce masina din marca bmw/audi/mercedes, are consumul de 8-10 %?(caroserie berlina)

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Hmm, ar fi cateva variante.
Cum ziceai tu un 520D.
Eventual mai adaug daca accepti si un coupe un E92(sau E90 facelift-ul daca vrei doar berlina) ar fi frumos si s-ar incadra si ca combustibil si ca aspect.
Si ar mai fi un W212 ce e drept are motorul de 2200 diesel, dar in afara de impozit care va fi putin mai mare eu zic ca merita atat ca, consum, cat si ca tuning.
Eu zica ca te incadrezi foarte bine cu modelele de mai sus in buget si in modificari.

5 răspunsuri:
| Baddboy a răspuns:

Depinde ce motor au masinile. In oras motoarele mari consuma mai mult ca cele mai mici.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Multe, foarte multe din modelele celor 3 marci au consumuri sub 10

| OldSoul a răspuns:

In general cele cu motorizari pana in 2.0 litri (2000cmc), diesel.
In rest daca vrei un raspuns mai exact, ar fi bine sa ne precizezi si un buget si eventual ce alte asteptari mai ai.

| XcCrSsX explică (pentru OldSoul):

Salut am buget de 15.000 dar m-am gandit la un bmw 520D SH vreau si sa il modific, eu stau in Bucuresti si aici se merge bara la bara de aia am intrebat de consum, deoarece o sa ma duc cu masina la munca. Vreau o masina care se modifica ''usor'' si sa aiba un consum ok.

| OldSoul a răspuns (pentru XcCrSsX):

Hmm, ar fi cateva variante.
Cum ziceai tu un 520D.
Eventual mai adaug daca accepti si un coupe un E92(sau E90 facelift-ul daca vrei doar berlina) ar fi frumos si s-ar incadra si ca combustibil si ca aspect.
Si ar mai fi un W212 ce e drept are motorul de 2200 diesel, dar in afara de impozit care va fi putin mai mare eu zic ca merita atat ca, consum, cat si ca tuning.
Eu zica ca te incadrezi foarte bine cu modelele de mai sus in buget si in modificari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate cele 3, poate sa fie si consum de 6-7-8%, depinde doar de utilizatorul acelui autovehicul daca ii place foarte tare viteza sau nu. Daca mergi cu 80-100 in oras, si incetinesti brusc, iar viteza si etc, deja sare consumul de 10-12% la audi/bmw.