| Kulip a întrebat:

Salut pentru un incepator ce masina ar fi buna? intr-un buget de 5000euro (doar berlina)?

Răspuns Câştigător
| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

O masina cu mai putini caluti daca esti incepator si sa fie diesel si mai ales fiabila. ti-o spun din experienta si eu cand am luat permisul mi-am luat un bmw e 46 320d 150cp foarte buna dar periculoasa pentru incepatori o am si acum dar o repet masinile cu cai multi adica peste 90cp sunt periculoase pentru incepatori fie ele cu tractiune spate sau fata asta nu conteaza toate te fura si te face sa calci acceleratia mai mult decat trebuie. sper ca am putut sa iti fiu de folos

8 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Iti poti cumpara o VW Jetta, destul de buna, fiabila, arata bine.

Răspuns utilizator avertizat
| CosminALX a răspuns:

A4, passat, 407, x-type, 220(mertan), mondeo. Iti recomand sa te uiti dupa masini cu tractiune fata si motor sub 2.0

| SebiE30 a răspuns:

Salut,iti recomand un Opel Astra Classic 1.6 16V.Merita.E superba si e buna pentru un incepator.Succes la condus!

| IonutMadalin1 a răspuns:

Salut,Daca ai mai putea face rost de inca 1000e ti-ai lua ceva tare uite aicihttp://olx.ro/oferta/vand-vw-passat-ID31DJt.html#52577faf82; promoted

| Serban_Albu_1994 a răspuns (pentru IonutMadalin1):

Nu recomand Passat B6 sub nici o formaa! Injectoarele pica una doua majoreitatea sunt ruginite iar pretul de cumparare este foarte mare si nu merita.Mai pune bani si ia-ti un Hyunday nou.E mult mai avantajos

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

Passatul b6 cu motor de wv da este un motor prost facut si se strica repede insa passatul b6 cu motor facut de general motors este foarte bun. toate b6 ce scrie pe motor GENERALS MOTORS SUNT BUNE

| All_Alex_1999 a răspuns:

Iti recomand sa te duci in Germania iti iei un e46 prea frumos la banii ai. daca nu iti place poti sa iei un alt BMW sau poti alege un Audi frumos