| KNz9898 a întrebat:

Ce masina imi recomandati Opel sau Volswagen? Mie imi plac motoarele 1.6 benzina. Pret pana in 6000 euro! Ce parere aveti? Imi puteti da cateva exemple de masini?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La 'benzinare', Opel e mai reusit.
La 6000e, te incadrezi foarte lejer cu o Astra H 1.6 benzina. Ai putea sa cauti si ceva 1.8, eventual Vectra C, sau Astra GTC.
Renault, de asemenea, face niste motoare pe benzina perfecte. Ti-as recomanda un Megane 1.6 sau 1.8

| Sofer a răspuns:

Opel Astra H 1.6 sau 1.9 diesel.
Vw Bora 1.6 16v sau 1.9 TDI.
Vw Golf 5 1.6 102 cp.
Cam astea imi vin minte acum laughing.

| blAster85 a răspuns:

Eu as opta ceva din grupul VAG(vw, seat audi skoda)daca iti plac benzinare, 1.6 is ok, diesel 1.9 tdi, is cele mai bune.acum depinde de gusturihappy

| RoDanny a răspuns:

Daca vrei sa tii masina mai mult ia-ti Vw Golf 4, 5 e o masina frumoasa si eleganta big grin