| stealthb a întrebat:

Doresc sa-mi cumpar o masina 2nd hand la 3000-4000 euro si pana acum m-am gandit la VW Polo 2003 si Opel Corsa C. Ce parere aveti despre aceste masini din experienta proprie? Si ce altceva asemanator recomandati? Dar va rog, din experienta proprie nu din auzite ca toti romanii cred ca se pricep la masini...

Răspuns Câştigător
| alina88 a răspuns:

Prima masina pe care am avut-o a fost renault clio, era vechisoara dar pot sa spun ca am fost foarte satisfacuta de ea. un an de zile nimic nu a trebuit sa-i schimb...ma refer in mare ...acum am citroen xara destul de bunicica... dar vezi daca iti iei masina uzata prima oara duo la un mecanic de incredere sa o vada de la a la z, apoi vezi ca trebuie sa te gandesi si la piese...sa spunem daca iti iei un vw un cauciuc poate costa 5 milioane dar daca eie un renault, poate cota 3 mil, dau un ex sa ai o idee...succes la ceea ce alegi si sa te folosesti sanatos de ea! orice marca si model ar fi!

11 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Cumnata mea are un Opel corsa care merge impecabil. Adevarat e ca e nou dar e confortabil si daca nu-ti doresti un pobagaj mare e super bun. Cunosc pe cineva care are si Polo dar nu stiu de ce mi se pare un pic mai stramtut si mai incomod (asta vorbesc din punct de vedere al celui care nu conduce niciodata). Ca sofer fiecare din ei e multumit de masinuta lui.

| sabina a răspuns:

Fiat punto

| gaby_6279 a răspuns:

Cele mai bune si mai ales pentru drumurile noastre sunt opel vectra a, b, sau c vb serios

| greg a răspuns:

Ca firma, prefer VW

| casperboyy a răspuns:

Personal am mers doar pe un Corsa si merge superb. Nu am nici un dubiu ca si VW se comporta la fel. Orienteaza-te doar la piese revizii vezi care sunt mai ieftine si vezi de unde iei masina ideal da o fuga pana in Germania si ia de la ei. Daca nu cauta in Romania dar una gata inmatriculata daca tot nu iei de la sursa macar sa scutesti taxa de prima inmatriculare. Multa bafta.

| mami a răspuns:

Amandoua sunt bune dar la banii astia masina din 2003 si inscrisa in RO?
sa duci pe cineva care se pricepe la masini atunci cand vrei sa cumperi sa ai grija sa ceri toate actele si daca gasesti sa iti dea si garantzie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce gasesti o masina( vezi ca preferintele tale sunt bune)te duci la un service, o sui pe un elevator si ai faci prima data o inspectie vizuala sau rogi un mecanic, actele pot fi falsificate chiar si de politie asa ca nu te lua dupa ele pentru ca conteaza prea putin...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avantaje fata de opel si alte masini : consum f f mic undeva la 4 % din cate stiu ca am avut si opel el papa undeva la 6% polo ul meu e 1.7 sdi 60 cp, are un motor super simplu de intretint fara turbo debitmetre sau alte nebunii, motivul pentru care o vand e ca vrea un audi a 3 oricum bafta la cumparat masina visata, pentru ceilalti : bejancatalin@yahoo.com sau 0747428290

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate
masina ce iti doresti tu depinde si de ani intelegi si de motor ca motorul conteaza foarte mult si nu cred ca iti iei asa iefitina daca vrei una din 2009

| Cristian_Rotaru_1981 a răspuns:

Salut. Eu vand Opel Corsa D, 2008. 55000 km.
Nu sunt samsar... sau altceva. Poti sa ma contactezi. 0743359860