| NemNUZ a întrebat:

Ce masina recomandati pana in 11000 de euro?

9 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Ia-ti un volvo xc90winking daca nu iti place, ia-ti un s60 de prin 2004+ iti raman o gramada de bani dar iti spun ca acea masina este mult mai dezvoltata decat un passat din 2007+ si mai dezvoltata decat un audi a4 din perioada respectiva fata de un bmw seria 3 sau un x3 x5 macar in acel volvo cand ti se strica pe acolo cate ceva nu va trebui sa dai jumatate din pretul masinii sa iti repari acel ceva si la mercedes cam acelasi lucru, nu iei mare lucru dar scoti din buzunar fara numarwinking Recomand volvo, cele mai sigure masini, foarte fiabile, premium, nu sunt asa scumpe si mult, mult mai dezvoltate decat majoritatea masinilor, de exemplu, am un volvo v40 din 97' si pot spune ca este mai dezvoltat decat o dacie din 2014 adica la euro NCAP are cam acelasi rezultat, calitatea interiorului este mult mai buna, mult mai multe dotari [nu are cd player cu navigatie si ecran tactil ce-i drept dar il are pe cel original big grin ] daca este sa te uiti la volvo s60 de prin 2004+ atunci vei descoperi o adevarata limuzina, o masina superba! Nu ezita sa conduci unul! Testeaza-l, vei vedea ce masina solida este si cat de bine se aseaza pe strada, masiva, foarte rezistenta, ideala pentru drumurile noastre! Cu motorul nu vei avea treaba, chiar daca iti scrie ca are peste 300 000 kmwinking iarna iti va porni la sfert de cheie cu motorul recewinking si mai duce o gramada! sunt masini facute sa tina o viata!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Noi - Dacia, Skoda Rapid
sh - Octavia, Golf si ce as alege eu Honda Accord (desi in banii astia cred ca e ceva rulata)

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Passat B6 1.9 TDI, iti raman si bani.
Insa nu ai precizat in ce conditii vrei sa o folosesti.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

La banii astia iti iei masina noua, si nu Dacia.
Hyunday I30, Opel Astra, etc. Ai garantie 100.000 km sau 5 ani, ceea ce nu este putin. Mira-mas sa te tina atat o masina sh fara sa apara probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un Passat B7 sau BMW e60 foarte dotat si frumos

| ChrissD a răspuns:

Pai eu personal iti recomand skoda ocatavia la mana a doua sau un dacia duster nou.

| vasiok127 a răspuns:

Pai da in Romania, Dacia sunt cele mai vestite, dar nu sunt cele cele mai bune, sunt si alte masini excelente,
Eu iti recomand marcile BMW (x3, x5)
sau Mercedes Benz, mie implac masinile care trag bine, sa nu ma bag in ele cel putin 1 an pentru sa repar ceva...
Iti recomand un BMW (x3 sau x5 ) asta da masini laughing
BAfta!

| suntserios a răspuns (pentru vasiok127):

Normal trebuia sa fie cineva care sa recomanda BMW... trebuia sa ii recomanzi un seria 1 sh daca tineai neaparat sa fie bmw. Un x5 la 11.000? Iti dai seama cum arata masina aia, pe langa faptul ca probabil are peste 250.000 km?

| ancanegrescu a răspuns:

Eu personal am un Renault Megan si sunt foarte multumita de ea.