| anonim_4396 a întrebat:

Ce masina recomandati unui bugetar privind intretinerea, consumul si tot ce necesita o masina ca sa se poata conduce cu usurinta.
Am bani pentru o singura masina si sunt constient ca in viitor o sa fiu nevoit sa investesc in ea asa ca intreb care o sa-mi ceara cel mai putin pe termen lung.
Dacia Logan?
Volkswagen Golf 4?
Volkswagen Passat B5?
Volkswagen Passat B6?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Renault clio... vw probleme cu rugina sub masina, dacia e prea saracasioasa te faci de ras cu ea. Renault rezista mult si bine are motor simplu fara complicatii. Doar sa gasesti mecanic bun pentru intretinere

| Simpatic a răspuns:

Bentley iti doresc sa iti iei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai mai nou bugetarii au salarii babane.
Daca te gândești la intretinere, clar Loganul

| GabiDumitrescu a răspuns:

Masina de servici, ca toti bugetarii. Fii bugetar adevarat, traieste pe spinarea pulimii pana la capat!
@sunteserios: Sa aiba, eu le-as face salarii de 5 ori mai mari, insa la prima abatere i-as impusca fara nici un comentariu. Atunci sa vezi cum ramin doar aia cu adevarat dedicati meseriei!

| Holiday a răspuns:

Orice ti-ai lua, ia-ti o masina NOUA. Sau macar cu mai putin de 30. 000km rulati, inca in garantie pe inca 2-5 ani.
Pentru un buget de 12-20.000 euro as opta pentru Toyota, Hyundai, Kia, Honda, in ordinea asta.
Dar probabil, ca tot romanul, iti vei lua un Volkswagen cu nshpe mii de kilometri, pentru ca unul nou e prea scump, sau un Logan nou...

| CtBogdan a răspuns (pentru Holiday):

Exact... b6 laughing

| Holiday a răspuns (pentru CtBogdan):

Stii care e treaba cu masinile noi vs second hand? Ia gandeste-te logic. Toate companiile cumpara masini noi si le vand dupa cativa ani. De ce crezi ca fac asta si nu iau masini second hand, evident mai ieftine? Pentru ca nu e eficient financiar. Adica una second hand in 3-5 ani te costa mai mult decat diferenta de pret initiala fata de una noua. Nu mai punem la socoteala statul prin service sau pe dreapta.

| iwefgOficiall a răspuns:

Salut urmareste si tu pe Youtube atelierul de detailing si vezi niste pareri acolo!

| Simpatic a răspuns (pentru iwefgOficiall):

Nu mi-au placut niciodata acei samsari cu aere de vedete, mai nou au inteles ca folosind metoda pitipoanca in prim plan cresc vizualizarile.
nu as lua de bune informatiile oferite de ei cat as lua informatiile baiatului de la 99vehicles, dar este discutabila treaba.

| iwefgOficiall a răspuns (pentru Simpatic):

Da si acel baiat este okay din punctul meu de vedere si eu l-am mai urmarit dar nu mereu!

| Kinda a răspuns:

Dacia logan pe gaz e cea mai buna, e adesea folosita pentru taxi pentru ca are CONSUM MIC, sau daca nu iti place dacia poti alege masinile frectente in taximetrie, ele sunt cele mai bune cand vine vorba de consum.

| YuliaNNN a răspuns:

Ford Taurus big grin