| Grigoriu_Robert_Marian_1993 a întrebat:

Ce masina sa aleg dintre Renault megane 3 si Nissan Qashqai? Ma intereseaza fiabilitatea in primul rand... benzina sau diesel.

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ambele au motorizari ok diesel, insa ai pus in balanta 2 masini din clase diferite, una este SUV si alta "compacta"

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ambele au motoare de Renault care sunt printre cele mai fiabile. Devine mai mult o chestie de gust. Cu precizarea că Nissan rămâne o mașină japoneza și prețul la piese se simte.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt facute de acelasi producator, alegi in functie de ceea ce iti trebuie.
Ca idee, o compacta va fi mai simpla decat un SUV, mai ales daca vorbim despre un SUV 4x4. Deci mai fiabila va fi compacta (Megane).

| ReddY25 a răspuns:

Renault

| andrei3458907 a răspuns:

Au cam aceleasi motoare, alegi in functie de preferinte. De fel diesel ar fi mai fiabil si ar duce mai multi km, depinde acum si cum a fost intretinuta si numarul de kilometri. Daca are peste 200k, mergi pe diesel.