| papuciirupti a întrebat:

Ce masina sa cumpar de 3500 euro?
O sa fie prima masina, ma gandeam la un seria 1 sau un golf 5 in 2 usi.
Am luat carnetul azi si nu stiu ce sa aleg...

7 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Ford focus din 2008 nicio problemă până acum, doar consumabile schimbate, merge brici.

| Liviu a răspuns:

Daca esti fetita, daca esti baietel, depinde. Daca esti paralel perpendicular, sau doar paralel.Pe scurt, toti suntem paraleli cand iesim cu carnetu in buzunar.Ia una cu dimensiune mai mica, sa te ajute in parcari.Ia una sa consume putin, cand se farama sa o repari.Ia ceva un... golf 4 / golf 5 dar nu in 2 usi. Ia ceva manual, ceva care sa fie mai micut, golfu nu prea ti-as recomanda...dar acum faci ce vrei happy

| Anonymus123123 a răspuns:

Dacia logan

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Daca vrei o prima masina usor de intretinut si fiabila atunci cumpara o Dacia logan pe benzina. Altfel daca vrei ceva mai calumea orienteazate dupa un GOLF 1.6 MPI 102CP. Seria 1 nu as lua fiindca e tractiune spate si nu prea e recomandat la un incepator.Alte idei ar fi Astra H, Ford focus 2. Ideea e sa gasesti ceva pe benzina cu motor pana in 1.6 fiindca sunt usor de intretinut si fiabile.

| papuciirupti explică:

Inteleg ce spuneti, stiu de logan ca este ieftin dar cand te duci la o fata cu logan, parca ti-e rusine laughing, macar golful 5 sau seria 1 mai au putin prestanta, totusi arata bine la banii aia

| Sebastiann7 a răspuns (pentru papuciirupti):

Passat B5 sau B6, Audi A4 B6, BMW E46, Golf 5.

Mie imi plac BMW-urile, ai putea gasi un E46 frumusel la banii aia.

| gogu220 a răspuns:

Felicitari pentru obtinerea permisului. Sper ca l-ai luat din prima.
Eu in locul tau mi-as lua un smart fortow, eventual decapotabil, e intre 1500 si 2000 deE, daca e curat si aranjat sigur nu te faci de ras sa plimbi o fata, avantajul ar fi ca nu mai trebuie sa iei in masina tot felul de bagaciosi care mai rau ar putea sa strice relatiei, o sa vezi, in orice gasca e unu galagios, fudul, care mai mereu nu are bani dar mai face si mizerie, si de care nu mai scapi, ca de, ai masina, iar daca fata e la locul ei si mai e si cuminte preferabil ar fi sa fi doar tu cu ea, nu si prietenele ei sau te mai miri cine.