| Darius20232 a întrebat:

Ce mașini destul de bune pentru începători se pot lua cu bugetul de 1500-2000 ( 2500 ) euro max.? Se poate lua ceva în acest preț? Sau nu prea se găsește nimic la prețul ăsta?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Astra H, Megane 2, Focus 2.
Motoare decente, piese ieftine, probleme banale si arhicunoscute de mecanici.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. In bugetul ala as merge pe masini mici ( opel corsa D, Renault clio, vw polo, skoda fabia, seat ibiza, etc) si pe benzina. In bugetul tau de 2000 euro ai sanse sa gasesti ceva dupa 2007-2008 in stare buna si cu km putini fiindca asa masini nu o fost cumparate de noi sa faca multi km. Am de ex o amica ce si-o luat un Clio 1.2 benzina 2009 acum 1 an cu 2250 euro si masina e foarte ok si in ziua de azi.