| GaNgSty a întrebat:

Ce modificari legale as putea face la o yamaha yzf r125 ca sa fuga mai tare, mai multa putere bla bla [ modificari care sa o faca mai agresiva din punct de vedere mecanic].
APROPO! CE INSEAMNA CHIP PT MOTOR SI POWER VALVE?
RASPUNSUL CEL MAI DETALIAT LA INTREBARI PRIMESTE FUNDA!

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Scoase toate limitatoarele, carne Tyga pentru o aerodinamica mai bine, toba esapament sport, chip tuning, injector sport, cauciucuri sport, ambreaj hidraulic sport, bujie sport, parbriz daca nu are pentru o aerodinamica mai buna, benzina cu cifra octanica mare in totdeauna!

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Am uitat, poti si telescoape sport pentru o tinuta de drum mai buna, si frane racing pentru ca la viteze mari cele originale devin nesigure. Bani sa ai ca modificari sunt destule, apoi filtru de aer sport in ultima instanta!

| GaNgSty explică:

RASPUNS FOARTE DETALIAT PLZ! FUNDA!
Ce inseamna : chip tuning, injector sport, ambreaj hidraulic sport,
Si cum s`ar explica "limtatoare" adica sa le scot de pe o yamaha yzf r125 pentru performante mai bune