| raducristian1 a întrebat:

Ce parere aveti de Mitsubishi Galant din 2000, motor de 2.3 ( asa spune proprietarul ), 150 cai, benzina? Multumesc

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Toate Mitsubishi ce le-am vazut pe drum scoateau fum.Mecanicii au spus cas prost facute la pistoane, la cilindri segmenti.Chiar din astea sunt prin america Galant astea si de astea am vazut ca mai toate scot fum la greu.Is niste rapane de masini, sau poate asa sa nimerit sa le vad eu.
Deci motoru e prost, mai ales daca e masina veche.De masina noua o fi buna, nu stiu, nu am avut niciodata junghiuri de astea laughing

| aADI a răspuns:

Motor bun, dar costisitor la întreținere, deci când se strică ceva ai ce plătii deoarece se găsesc greu piesele.

| Sandor12921 a răspuns:

Motor fiabil, in functie de cati km are, daca are sub 200.000 este ok, avand o cilindrie destul de mare pentru 150 de cai, plus fiind benzina, este decent din punct de vedere tehnic. Insa, dupa parerea mea exista 3 probleme:
- Motorul fiind vechi (18 ani) trebuie sa fi foarte atent la cum a fost intretinut (schimb ulei, consumabile, etc...)
- Fiind benzina, probleme cu sonda lambda ( Cauta pe net mai multe detalii)
- durată de viață redusă, rar vei gasi motare din anii acestia care trec de 250.000-300.000km

| Anonimaaaxgar a răspuns:

Mai bun e un Mitsubishi Eclipse