| ValyCplm a întrebat:

Ce parere aveti de motoarele 1.6 de la VW bora?

Răspuns Câştigător
| AnnabellaBB a răspuns:

Si eu sunt fană VW. Dețin un VW Passat 2007 2.0 diesel si sunt f mulțumită de el. Motoarele sunt bune, doar ca ai grija de unde alimentezi. Eu in România cand vin ii dau sa bea doar de la PETROM si OMW maxxmotion uneori. In niciun caz LukOil sau Rompetrol. In UK am obișnuit-o de la Tesco. Nu as da vw pe nicio alta marca. Depinde si din ce an e.
Bora nu am avut, dar am o cunoștința care are de peste 10 ani si nu a avut probleme deloc cu ea. Doar întreținerea generală, un filtru, o distribuție.
Deci am o părere f f buna.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt motoarele de la VW, folosite pe VW, Seat, Audi și Skoda. Ele dezvolta o putere de 101, 102 și 105 CP, folosesc drept combustibil benzina, fiind catalogate dupa 3 coduri de motor. După părerea mea, e motorul perfect din punct de vedere consum-putere, făcând referire la motoare cu capacitate cilindrica de 1.600 cmc. Eu personal recomand! Succes și sper ca ti-am fost de ajutor!

| yoda1verde a răspuns:

Motoare foarte reusite, poate cele mai bune de pe benzina din gama VAG.Am un golf 4 1.6 16v, trage bine insa papa destul de mult ulei.Bafta happy