| eusebiu27 a întrebat:

Ce parere aveti de motoarele de 3000cm motorina?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cel mai misto diesel pe care l-am condus, e un 3.2 CDI V6... Nu stiu puterea, are transmisie automata, si te lasa efectiv fara aer. Nu e genul de masina la care sa te uiti in bord, pur si simplu te gandesti sa accelerezi putin... Si drumul devine ingust.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un motor asa de mare fie el diesel sau benzina e o incantare... daca iti permiti taxele, impozitele si consumul

| TrăieşteClipa a răspuns:

Un motor in V este imortal in conditii normale, sunet specific de 6 cilindri, demaraj bun, dar are taxe mari.
Un motor recent de 2.0 are in jur de 200 cai cu numai 200 lei impozit anual.

| alexandrualind a răspuns:

Bune.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Depinde. pentru mine personal, sunt satul de dizel pentru ca este un motor ce se intretine mai greu si mai costisitor ca unul otto. nu ai zis ce motor doar de 3 mii. depinde de ele, marca, forma linie- sau in v cati cilindri si pentru ce pentru teren acidentat sau pentru sport. motorul dizel e puturos si trebuie ajutat de turbina pentru ai mari puterea in schimb la un motor aspirant pe benzina ce are distributie variabila este f puternic, dar daca mai are si turbina za zicem pune in cap orice dizel. am condus un 335i e92 360cp motor 3 litri cu 2 turbine de la twin pawer cu o modificare la admisie din fabrica si pot sa spun ca lasa in spate orice dizel.