| Florian20405 a întrebat:

Ce parere aveti de scutere Baotian?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Am detinut unul, era de prin 2007 si cand am reparat la el... m-am plictisit, reparam una se strica alta, am schimbat vreo 4 bendixuri fiind marfa chinezeasca mai mereu ceda cate ceva, pana la urma datorita unui filet stricat i-am pus un motor nou(l-am achizitionat odata cu scuterul), si l-am vandut mai departe.
Parerea mea e sa fugi cat mai mult de scuterele chinezesti, mai bine ia-ti un Yamaha mai vechi decat un scuter chinezesc indiferent cat o fii el de nou.

| Florian20405 explică (pentru OldSoul):

Mersi de raspuns ai funda, am gasit un scuter, mi-l da la 150 ron si trebuie schimbat asa: baterie, semiluna, contact.

| OldSoul a răspuns (pentru Florian20405):

La pretul acesta eu zic ca se merita sa iti asumi un risc, dar vei mai investi cel putin inca atat pentru a-l face functionabil asta daca nu are alte defecte.

| Florian20405 explică (pentru OldSoul):

Chestia e ca nu vreau sa investesc mereu bani in el, cum zici tu.Mi-a zis si el ca vrea sa scape de el laughing scria in anunt.Eu vreau sa-mi iau un atv, dar nu stiam daca se merita acest scuter.

| OldSoul a răspuns (pentru Florian20405):

La pretul acesta eu unl mi-as asuma riscul, ce e drept mie mi-a mai ramas si motorul de pe fostul scuter laughing acum depinde daca nu ai rabdare si nu vrei sa iti asumi riscul, nu are rost sa te complici poate fii o pierdere de timp, cu atat mai mult daca spui ca trebuie schimbate acele piese, cel mai probabil are mai multe defecte decat cele din anunt.

| Florian20405 explică (pentru OldSoul):

Mda,mai ales, de ce sa-l fac, dupa aia pica altceva si nu vreau sa bag bani in el, asa mai bine mai pun ceva bani si-mi iau atv la 500E. happy

| OldSoul a răspuns (pentru Florian20405):

Ok, numai sa ai grija ce atv alegi, nu le am cu atv-urile dar dupa cate am patit cu scuterul acela nu as mai cumpara nimic chinezesc si cu motor laughing

8 răspunsuri:
| ȘefuLaValută a răspuns:

Eu zic sa te bagi.Cu 200 lei îl faci boboc, si pe o perioada de 2-3 in functie de tine chiar nu cred ca investesti mai mult de 100 de lei la el.ATV-urile Linhai sa stii ca sunt chiar ok, daca tot la chinezisme am rămas

| Florian20405 explică (pentru ȘefuLaValută):

Nu vreau chinezarie nici atv-uri.CUm a zis Daniel, decat sa bag bani in el, mai bine fara.Adica am de bagat bani in el non-stop.