| DarkAngel891989 a întrebat:

Salutare TPU.Ce parere aveti despre magazinul de biciclete/scutere electrice Thomas din Ploiesti? Sunt de incredere la servicii si garantie? Multumesc frumos pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| RxTx a răspuns:

Ia vezi daca doar ei fac garanțiile nu cumpără nimic

Dar dacă au contracte de.srrcice în toate orașele din Romania și îți dă o lista de cel puțin 40 de firme ce fac garanțiile împrăștiate în toată România
Și suni la ei te faci că deja și cumpărat o bicicletă spui că a luat foc motorul cu flacăre
Suni la alții si spui că în timp ce urcau un deal a luat foc cu flacăre bateria și că a explodat

Și îi întrebi in cat timp va fi gata și dacă se rezolva sigur pe garanție

Și le spui că și bicicleta de 3 luni de zile

Și insiști că și vrea neapărat să se rezolve în perioada de garanție spui că nu și nici un ban de dat pe reparație.

Și vezi ce spun daca incep sa te ia cu povesti că doar cadrul este în garanție și de fapt motorul și bateria sunt consumabile
Și că tu ești vinovatul că ai folosit acea bicicleta motoreta motocicleta trotineta ce vrei tu să îți cumperi

Îți dai seama daca merita să îți cumperi sau nu
In funcție de timpul în care vor sa ți-o eroare

Le spui că ție îți trebuie repede să îți schimbe motorul și vrei sa știi dinainte sa te duci la service cam cat timp va dura să îți schimbe motorul

Pe alții îi iei repede repede că e urgent că vrei sa mergi cu trotineta până la Constanța că și un concurs cu trotinete dinspre electrice
Va merge o mașină care va va da curent pe traseu să o încărcați și concursul este peste o săptămână
Și ție ți-a luat foc bateria
Și că acum vrei neapărat să ți-o facă azi mâine poimâine cel târziu
Le spui că le duci. Bicicleta când vei ști sigur cat timp durează să îți dea alta baterie

Și vezi ce zic oamenii pentru că unii ori să îți spună că vai China nu trimite componente

Sau că au avut contract cu firma aia de biciclete dar nu ne-a dat banii pe reparatie

A

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai prietenul google ce spune, este indexat magazinul pe google si are recenzii? vezi ce scriu ceilalti.
Apoi faptul ca este un magazin fizic este un atu fata de miile de magazine online din ziua de azi care sunt care mai de care mai tepuitoare.
Despre garantie vorbesti cu ei si servicearea bicicletelor, la garantie trebuie sa iti dea ceva scris si citesti foarte bine ce scrie acolo.

| DarkAngel891989 explică (pentru Simpatic):

Am citit si acolo si parerile sunt impartite si de aceea am pus o intrebare si aici sa pot acumula mai multe informatii si sa imi dau seama daca sunt de incredere sau nu.PACE!