| GolopențaAdrian a întrebat:

Ce părere aveți de SUV-urile de la Nissan mai exact Nissan Qashqai? Au ceva probleme specifice?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am avut unul câțiva ani, m-am împăcat foarte bine cu el, dar scump la întreținere.

| GolopențaAdrian explică (pentru suntserios):

Și în rest au ceva probleme eu as zice de cele de prin 2013 2014 și 2015 acum astea noi de tot unii zic ca sunt motoarele rele ca sunt de la Renault

| suntserios a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Renault are unele din cele mai bune motoare. Doar de aia le-a luat și Mercedes.

Și alea din 2013 tot motoare de Renault aveau. Tradiționalul 1. 5dci sau benzina de 1.6

Probleme mai au pe partea electrica, erori, sonde samd. Personal nu am avut decât o problema cu o sondă lambda. Cam atât.

| suntserios a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Eu nu as mai merge acum pe diesel.
As merge pe benzina, dar in grupul Dacia- Nissan - Renault 1.5 dci a facut istorie ca fiind durabil si economic.

| sierra1 a răspuns:

Printre cele mai fiabile! Problema e că-s prea faine

| sierra1 a răspuns:

Nu prea pricep ce inseamnă dar pare a fi de bine:

Nisan, Toyota and Honda - All 3 Japanese brands are known for their reliability, longevity, dependability, and affordability

https://www.copilotsearch.com/posts/are-nissans-reliable/

| Sophieka a răspuns:

Daca simti chemarea spre acest model atunci intereseaza-te pe Youtube si forumuri de la persoane care au testat aceasta masina si poate ti-o vei achizitiona.

| LarisaChe07 a răspuns:

Mie personal nu-mi place cum arata nici la interios, nici la exterior. E ceva monoton si nu sugereaza nimic.