| j10david a întrebat:

Ati avut probleme cu motorul de la Nissan Qashqai?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu, nu m-a deranjat niciodata motorul de la Nissan Qashqai.
Asta pentru ca nu am, si nici macar nu am mers cu vreun Qashqai, pana acum laughing
Lasand gluma la o parte, Nissan face parte din grupul Renault, iar daca toate motoarele sunt facute de Renault, eu sunt de parere ca poti sta foarte linistit, cel putin in privinta motorului. Asta bineinteles, daca cumperi o masina noua sau cu putini km, si o ingrijesti ca la carte. Masinile frantuzesti (ma refer la tehnologia Renault din Nissan) nu se pot intretine ca la carte "in fata blocului", e nevoie de mecanici cu experienta in acele motoare, altfel nu le ies nici distributiile.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inca nu, dar are doar 2000 km happy

| TrăieşteClipa a răspuns:

Are motor de Logan.
Ma refer la dieselul k9k.

| j10david explică:

Ați auzit de probleme cu motorul? Sau ceva asemănător? Vreau sa îmi cumpăr și sunt cam nedumerit.