| Laur195 a întrebat:

Ce parere aveti de un Mercedes Vito? Ar merge ca prima masina pentru un pusti de 18 ani? Nu fite gen bmw ca prima masina sau mai stiu eu ce

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pentru un pusti ar merge un loc de munca de inceput.
Ca masina niciodata asa ceva, aia e masina pentru comert, pentru dus enoriasi la biserica etc
tu vrei sa pozezi ca in filmele cu adolescenti americani? in care cei populari au masini sport muscle car iar ratatii din acele filme apar cu masini ruginite si vai de ele.
Eu zic sa alegi un sedan sau un hatchback decent.

| sierra1 a răspuns:

"Mercedes Vito? Ar merge ca prima masina pentru un pusti de 18 ani?"

da, beton, dacă ai familie mare: 8+1

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, daca nu are rugina, si o faci in spate ca un fel de limo, pentru iesiri cu baietii. Adica dai vreo 3000 pe ea, si bagi inca 2000 in mobila si sistem audio laughing
Altfel, nu vad cum ai putea fi cool, cumparand o masina de la o brutarie/formatie pentru nunti.

| Laur195 explică:

Am uitat sa precizez ca nu e vorba de mine...Varul meu implineste luna viitoare 18 ani si el e foarte pasionat de acest tip de autovehicule si am vorbit cu inca 2 persoane sa ii facem cadou o masina de ziua lui, si ma gandeam ca ar fi un cadou frumos o duba laughing

| Simpatic a răspuns (pentru Laur195):

Pai si daca era pasionat de Goth ii cumparati un dric? :)
exista si variante de mercedes de astea lungi de lux, am vazut una la vreo 100.000 $ ce avea un interior zici ca-i hotel de lux, mercedes viano : https://www.youtube.com/watch?v=lpQaLgDRWHs

| Laur195 explică (pentru Simpatic):

Stiu ce zici, dar de unde 100.000? Vrem noi sa facem un cadou, dar nu suntem miliardari laughing

| Simpatic a răspuns (pentru Laur195):

happy