| numesiprenume0 a întrebat:

Ce parere aveti de volkswagen (in principal golf, berlina)... ma intereseaza in general despre avarii, pentru ca mi se pare o masina cat de cat micuță, deci care ar fi periculoasa in accidente... voi ce ziceti? Alte pareri despre aceste masini? Ofer funda!

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Golf se face din anii '70 pana in prezent, iar masinile difera mult in functie de model, motorizare si rulaj, nu exista o parere generala valabila despre ele.
Cel mai bun Golf cred ca a fost Mk2, unele au fost chiar proaste.
Cu siguranta te poti informa de pe www.euroncap.com, nu au stat prost de-a lungul timpului.
Despre fiabilitate vorbim cand alegi un model si o motorizare.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Depinde ce buget ai, dar sunt de parere ca ar fi mai bine sa iti iei golf, pentru ca restul unt prea mici

| mgtow a răspuns:

Sa nu te uiti la motor de 1L pentru ca e dubios, in rest ca orice masina probleme de orice tip, astea moderne au probleme cu motorul nu e fiabil si se strica in cativa ani.