| Anonim0204 a întrebat:

Ce parere aveti despre aceasta masina?
Pentu ce vreau aceasta masina:
-Pentru familie
-Pentru oras
-Putine drumuri lungi gen: 600 km

Pareri CONTRA\PRO funda!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Foarte potrivita pentru familie (confort foarte bun, portbagaj imens.
Pentru oras o sa consume mult, insa la drumuri lungi, crede-ma, Vectra e o masina foarte misto. Nu sunt deloc obositoare drumurile cu ea.
Motorul 1.8 e recomandat pentru ele. Fereste-te de Vectrele 1.6 16V, ca e cam mic motorul pentru ele, si din cauza asta se uzeaza destul de repede.
Contra, nu prea am ce sa zic. Eu sunt la a doua Vectra, si cred ca am sa raman in zona asta.

3 răspunsuri:
| VortexLuz a răspuns:

Amice, ai întrebat "Ce părere aveți despre această mașină" și nu ai spus nici-o marcă sau cel puțin eu mă așteptam să spui o marcă si noi sa-ti spunem părerea despre ea. În general cand iți cauți o mașină trebuie să stabilești prima dată bugetul și pentru ce o iei. Eu te sfătuiesc să-ți iei un Opel Astra break (gama de familie) cu motorizare pe benzină deoarece ai spus că faci Km puțini + ca motoarele pe benzină sunt mult mai rezistente ca cele diesel. Găsești mașini an 2009 și la preț până 3500€, piesele și întreținerea sunt ieftine.Eu ți-am recomandat această masină deoarece tu nu ai specificat cât buget ai.

| stefandaniel94 a răspuns:

Masina arta bine...
Pro..benzina este buna pe drumuri scurte
a avut un unchi vectra...o masina ca si confor ff buna
pretul este mai mult decat ok
Contra... la drumuri lungi o sa consume ceva
. tinand cont ca are ceva ani... poate sa te lase cate ceva
Drumuri bune!