| Mario1994 a întrebat:

Ce părere aveți despre Dacia Duster 2017-2018?

15 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Este o masina decenta. Daca vrei 4x4 recomand diesel, daca nu poti lua si pe benzina.

| Mario1994 explică (pentru SoulReaver):

Am văzut pe olx ca sunt ieftine dustere la mana a doua din 2017 pana în 12.000 euro.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La banii care cost e o afacere foarte buna.

| SoulReaver a răspuns (pentru Mario1994):

Da stiu, depinde de km si dotari. Vezi sa aiba cartea service cu reviziile.

| BogdanM275 a răspuns:

O mașină fiabilă, la un preț de achiziție corect.

| Holiday a răspuns:

Daca e modelul fabricat intre 2013-2017, e urata cu spume si are niste motorizari de toata jena. Pe langa asta, niste plastice prin interior de zici ca-s de la jucarii chinezesti.
Daca e modelul facelift dupa 2018, mai arata cum arata pe afara, dar motorizarile si materialele folosite sunt la fel de proaste.
Pe de alta parte, la modelul asta important e pretul, care e cu 5-10% mai mic decat un model de aceeasi categorie al altor firme.
Una peste alta, as evita sa achizitionez un Duster.

| mgtow a răspuns:

Slab la aspect vizual. Buna la rezistenta mecanica. Ford focus ST arata mai bine dar nu e masina de om sarac

| siriusblack98 a răspuns:

Am vreo doua cunostinte care detin masina asta. Unul o are din 2013, celalalt din 2015.Amandoi au spus ca-s multumiti de costurile intretinerii si de cum se comporta masina pe drumurile de la noi.Eu personal daca mi-as cumpara un Duster, as merge pe varianta 2018 diesel 4x4.Macar sa iei cea mai buna optiune din gama daca tot cumperi.Varianta care nu se renteaza deloc in opinia mea este un Duster benzina doar cu tractiune fata.Adica nu se ridica cu absolut nimic peste un Logan din 2012.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Holiday):

Are multe chestii proaste dusterul, ca na e SUV de 15k euro. Dar nu si motoarele.
Ce ai vrea mai multe decat 1. 5dci si 1.3 de 150cp pe o masina care costa 15k euro?

| FreddieM a răspuns:

Ai ceea ce platesti. Dar nu uita, ieftineala costa.

| Holiday a răspuns (pentru suntserios):

Motorizarea asta incepe de la 18.000 pentru 4X4. In plus nu e disponibila decat de putin timp. Nu gaseste in 12.000 second hand varianta asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ziceai acu cateva luni sa mergem noi cu dacii ca tu nu mergi cu asa ceva?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Holiday):

In primul rand sa stii ca motorizarea aia nu exista cu 4x4. Ce se gaseste de la 15k.

Nu gaseste motorizarea de 1.3 la 12k, dar nu asta voiam sa zic, voiam sa zic ca Dusterul are motorizari chiar bune de la ultimul facelift, dar o gaseste pe aia de 1. 5dci care este la fel de buna si mai ales foarte fiabila.

Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Slabuta. Usoara si cam lipsita de siguranta.
As prefera altceva din 2009-2014, in pretul Daciei.