| Jackpot2 a întrebat:

Ce părere aveți despre mașinile Renault?

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu ne-ai zis ce modele ca nu toate-s ok, noi, vechi?
Pentru cei care au zis ca sunt ieftine la piese,da pentru ca voi mergeti doar pe aftermarket care de multe ori folosesc branduri cunoscute precum ATE, brembo dar sunt de fapt contrafacute!, dar ia sa vezi ce preturi au pisele originale frantuzesti de la : renault, citroen, peugeout
Eu recomand citroen sunt mult mai fiabile dar si astea la piese sunt jale inca o data piese OE de calitate nu chinezarii de se vand pe la toate magazinele!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Destul de ieftine la intretinere, motoare economice, design exterior misto. Probleme pe partea electrica si interior praf. Cam asta e parerea mea.

| sierra1 a răspuns:

Ia urcă-te intr-un kadjar sau captur și te lămurești pe loc apoi îi trimiți la pimbare ce cei ce zic cum că ar fi praf sau cu motor de dacie și alte aberații

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Foarte reusite.
Nu exceleaza in diesel-uri, dar in rest fac masini comode si fiabile.

| Frank51 a răspuns:

N-am avut, dar îmi plac cele noi, arată bine și sunt relativ ieftine.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Megane e ok, altele nu stiu

| Adrian5575 a răspuns:

Sunt masini bune.

| Maguraa713 a răspuns:

Au motor de Dacia, deci nu prea recomand :/, însă dacă nu vrei o mașină performanta e ok, dar eu personal nu mi as cumpara una. Succes!

| suntserios a răspuns (pentru Maguraa713):

Vrei sa zici ca Daciile au motor de Renault

| romeo78 a răspuns (pentru Maguraa713):

Hahaha! Cea mai comică frază: "au motoare de Dacia"!
Confundați mere cu pere!
Dacia este un subbrand Renault pentru piețele emergente, mai sărace.
Uzina Dacia este un conglomerat industrial. Există mai multe secții de producție care produc pentru linia de asamblare internă, dar trimit și la export.
La secția de asamblare motoare, cutii de viteze, producția este împărțită pentru nevoi interne, dar și pentru export.
Deci, la uzina Dacia se produc motoare Renault, cărora li se adaugă sigla firmei care asamblează un vehicul cu acel motor.
Motoarele asamblate la uzina Dacia, ajung pe modelele Dacia, Renault, Nissan și Mercedes-Benz.
Deci, e doar un subiectivism de prost gust, privind modelele Dacia.
Pentru că ceea ce face firma Renault, fac și celelalte grupuri auto care dețin mai multe mărci auto în portofoliu. Fiat, Peugeot, Volkswagen, aceeași politică o duc.

| andreitmm a răspuns:

Renault pisat, bmw pisat audi pisat laughing) adrian tik tok laughing)

| PirvuDragos a răspuns:

Prefer Lamborghini