| ReddY25 a întrebat:

Ce părere aveți despre mașinile Saab?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Totuși, pasăre ca VW-ul, nu-i

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Tot aia cu Opel, doar ca aspectul e mai... Suedez, iar piesele scumpe.
Raman fericit la Vectra/Insignia, decat sa merg cu Saab 9-3 sau 9-5.
Mecanica e 99% aceeasi, la fel si dotarile. La Opel iei o oglinda full electrica cu 200 de lei, la Saab costa 700.
La Opel faci ce vrei in materie de multimedia, la Saab iti trebuie aprobare de la NASA ca sa pui android pe ea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu nu glumeam, Saab chiar sunt mașini pe platformă comună cu Opel Vectra și Insignia.
Nu mai gândiți după brand.
Are un prieten Saab 93 cu 1.9 TID și e identică dpdv mecanic cu Vectra 1.9 CDTI.

| relian a răspuns:

Fier vechi, nu se mai fabrica de ani buni, deci s-a dus de suflet fabrica, sa nu cumva sa te puna necuratu sa te pacaleasca careva sa iti vinda un fier de asta laughing
Nici daca ti-l da gratis nu il lua, fugi, cauta o masina la care gasesti piese in caz ca ai nevoie

| johnnny123 a răspuns:

Aveam o părere bună, dar având în vedere că nu se mai fabrică din 2011, nu prea mai contează.

| vodami92 a răspuns:

Saab negru avea jerry seinfeld in serialul lui cu acelasi nume seinfeld!

| SunsetTrance a răspuns:

Au dat faliment in 2011 pentru ca s-a asigurat grupul VAG (Volkswagen) de asta

ii bateau la dotari si fiabilitate, iar modelul 9-5 arata ireal de futurist pentru un sedan de familie din 2010-2011

| Vehuiah07 a răspuns:

Salut! Sunt foarte bune mașinile, sunt fiabile.

| Fr13nd a răspuns:

Masini foarte bune, din pacate economia de piata (adica momentul in care masinile au inceput sa fie facute de contabili si nu de catre ingineri) a condus la disparitia acestei marci.