| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre masinile zburatoare?

10 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Dragute, de treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://www.youtube.com/watch?v=05rrOsKsmqM
Te referi la avioane. Nu?

| mgtow a răspuns:

Mult mai misto, nu au roti si nu mai ti cont sa o cobori din suspensii sa arate mai frumos cu garda aproape de sol. Mai usor de modificat pentru a scoate un aspect remarcabil

| Alle236 a răspuns:

Parerea mea este ca sunt niste masini care vor fii destul de folosite in viitorul apropiat probabil va reduce aglomerarea in orase dar o va ridica in aer poate toata lumea s-a gandit ca dupa ce va aparea avioanele va fi un haos in aer dar nu a fost asa.vom afla acest lucru doar la acel moment in care toata lumea (sau majoritatea) vor avea masini zburatoare. PLS FONTITA

| aXy99 a răspuns:

Nu-mi plac.

| PainTech a răspuns:

Avem deja mașini zburătoare : avioane și elicoptere.

La ce se așteaptă oamenii când aud de mașini zburătoare e imposibil.

| Yuoia a răspuns:

Am citit comentariile si am murit de ras.
Iata un gyrocopter, care va fi "bunicul" masinii zburatoare: https://www.youtube.com/watch?v=AptB9l-ajSA Poate circula ca masina dar si ca elicopter.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu imi plac. Mereu am apreciat masinile aerodinamice, care se apasa pe asfalt. La polul opus, Loganul planeaza de la 140km/h in sus. Despre el vorbesti, nu?

https://youtu.be/frWyNJ8Cxcc

| JicaContra a răspuns (pentru anonim_4396):

NU, in romana masina se spune si la masinarie si la automobil
se refera la automobile care pot zbura
in engleza nu faci "confuzia" asta:
https://www.google.com/search?q=flying+car

parerea e destul de proasta, arata foarte aiurea, sunt lungi, greoaie, nu prea eficiente in aer si mai ales sunt foarte scumpe pentru ca iti trebuie licenta de pilot ca sa zbori, asa ca sunt foarte putini care ar cumpara asa o masina, iar pretul scade NUMAI daca produsul are vanzare

poate cand o sa inventeze masinile alea din Back to The Future;)

| Carguy86 a răspuns:

100% sigure cand obosete o opresti pe un avino o lasi sa se odihneasca cateva ore dupa isi revine si te poti plimba iar cu ea si dupa te trezesti din somn.