| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti deste Ford Mustang 2.3 Ecoboost?
Per total
Si cam de ce salar lumar ai avea nevoie pentru a detine unui. Ca persoana singura.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

3000 lei sa castigi si iti permiti un bmw seria 4 nou nout. Sub banii aia nu are rost sa stai cu masina mai bine motocicleta sau moped

| johnnny123 a răspuns:

O regulă foarte bună în administrarea finanțelor personale spune că mașina trebuie să coste maxim 50% din venitul tău net anual.

Având în vedere că un Ford Mustang 2.3 Ecoboost costă 39 000 de euro, rezultă că ar trebui să ai un venit net anual de 78 000 de euro (adică 6500 de euro net pe lună) ca să poți spune cu adevărat că ți-o permiți.

Binențeles, această regulă este respectată numai de către oamenii inteligenți și atenți cu banii lor.

Există însă și o groază de oameni mai puțin inteligenți care-și cumpără mașini de 10x mai scumpe decât își permit în realitate, și apoi se plâng că mor de foame.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Eu as zice sa ocolesti masina din simplul motiv ca nu e pentru romania.Eu as lua masina aia (daca as avea bani ca o a doua masina, asa de distractii.Eu zic, daca tot vrei ceva mai sportiv, pe un BMW, GOLF GTI, etc.

| XYZ02 a răspuns:

Daca intrebi aici nici inseamna ca nici macar un sfert din salariul net necesar nu il ai, probabil minimum pe economie.