| yky69 a întrebat:

Ce post TV din Romania transmite LIVE sezonul 2016 din campionatul mondial de Formula 1? Multumesc.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Dolce Sport.
Asta spun mai multe surse pe internet, printre care si Vlad Enachescu, directorul general Dolce Sport: „Această achiziţie se alătură în mod firesc celorlalte mari competiţii cu care ne-am obişnuit telespectatorii. UEFA Champions League, UEFA Europa League, campionatele Italiei, Angliei, Germaniei şi Franţei, Liga 1 şi marile întreceri ale altor discipline sportive transmise în exclusivitate de Dolce Sport, precum Formula 1, NBA, Campionatele Mondiale de handbal, Turneul celor 6 Naţiuni, mari turnee de tenis, WRC sau mari gale de box, au creat mari aşteptări în rândul clienţilor noștri."

| kar1GaNNN a răspuns:

Eurosport.

| Gabiiiiiii a răspuns:

Dolce sport. A transmis si 2015, probabil va transmite si 2016

| yky69 explică (pentru Gabiiiiiii):

Dolce a avut contract pentru 2014 si 2015. Nu cred (si bine ar fi) sa nu mai aibe si pe 2016.