| leo96 a întrebat:

Ce pot sa fac daca mi-a luat foc masina? nu am asigurare casco! Cred ca din cauza electro-motorului! Pot prima despagubiri de la asigurarea obligatorie?

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Din pacate nu. RCA-ul nu acopera decat daunele partii vatamate intr-un accident dar nu daunele masinii persoanale... imi pare rau dar nu ai ce sa faci!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti primi. RCA este numai pentru despagubirea celui caruia tu i-ai facut pagube si nu pentru masina ta. Numai bine!

| negru30 a răspuns:

Iti cumperi alta

| KodrutZ a răspuns:

Stai linistit, nici daca aveai casco nu prea erau sanse sa primesti ceva. Teoretic, unii ar zice ca erau, insa practic... unui vecin i-a ars masina, avea CASCO, si plus de asta lucrase la asigurari, si nici macar fostii colegi nu l-au putut ajuta.