| carliontzi a întrebat:

Cine stie sa imi explice si mie de asigurare si casco la masina ce e una si ce e alta?happy

Răspuns Câştigător
| ASIGURATORUL a răspuns:

Sunt 2 tipuri de asigurari la masina: RCA(obligatorie) si CASCO (facultativa). Prima acopera daunele provocate unui alt autovehicul din vina dvs, iar casco acopera daune pentru. propriul autovehicul

3 răspunsuri:
| Alecsa11 a răspuns:

Asigurarea e obligatorie, Casco nu, si e mai scumpa.

| Ovy11 a răspuns:

Pai asigurarea este obligatorie si in caz de accident repara masina celui pe care l-ai lovit, daca a fost vina ta. Casco le repara pe amandoua si daca, de exemplu cineva iti fura o oglinda ei iti dau bani pe ea

| Ieftin_Rca_1960 a răspuns:

Poti afla raspunsul la toate intrebarile legate de rca pe siteul acesta: http://www.1-rca.ro/