| andi a întrebat:

Ce preferi cutie hidramata sau manuala la auto? de ce?

Răspuns Câştigător
| Ben. a răspuns:

Sa conduci una automatica e luxul d p pamant.

16 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Prefer manuala te ajuta foarte mult an functie de conditiile atmosferice, una hidramata are multe mecanisme dificile de reparat iar an cazul cand s-a stricat electromotorul de pornire, nu porneste trasa de alt autovehicol. Avantalul e ca una hidramata e mai comoda si mai usor de condus.Deci de preferinta o cutie de viteze manuala.

| wolfer18 a răspuns:

Pentru un motor slab, si in general de la 2004 in jos, e de preferat cutia manuala, pentru ca sa obtii maximul de putere, in depasiri, si in alte chestii. Dar daca ai masina puternica, cu tehnologia pentru. transmisie de la 2007 in sus, mai ales o nemtoaica, atunci AUTOMATA scrie pe tinehee hee. Are si performante mai bune.

| yadora a răspuns:

Daca cei de la PITESTI ar monta cutie hidramata pe masini, condusul ar fi precum uitatul la tv... uiti sa mai schimbi canalele... dar asa ceva poate prin anul 2289! Tot cu carcei la picior sa fim cand conducem, mai ales prin Bucuresti.

| Zoombe3 a răspuns:

Cutie masculina, cand e iubi la volan se misca mai bine masina decat cand sunt eu. rolling on the floor

| florentina_2607 a răspuns:

Cutie manuala, iarna pe zapada cum va descurcati cu cutia hidramata, nu mai poti pune frana de motor

| darksight a răspuns:

In bucuresti clar hidramata! ca sa nu faci scurta la picior de la ambreiaj big grin

| anonim a răspuns:

Eu sunt mai conservator.imi place cea manuala, daca nu schimb eu vitezele, parca nu conduc!

| Sofer a răspuns:

Cutia automata schimba vitezele in locul tau dar si cand se strica reparatia e foarte costisitoare. Eu prefer manuala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea automata si la mine caci conduc mai liber

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde... din cate stiu eu consumul este mai mare la cea hidramata. Atunci cand iti cumperi o masina trebuie mai intai sa te gandesti pentru ce ti-o cumperi... unde mergi cu ea, mai mult prin oras, prin afara, prin alte tari.si in functie de raspuns iti vei putea configura o masina pentru necesitatile tale. happy
Asta daca nu ai cumva mai multe si nu prea te intereseaza happy
Eu momentan am ales manuala ca si majoritatea cetatenilor din Romanica happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Automata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu prefer cutia manuala... e maii misto sa schimbi vitezele... m-am obisnuit cu,, cutia manualahee hee. am mers si cu cea hidramata dar e mai tare cu manualabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Automata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu am cutie manuala, simt ca nu conduc.
Trebuie sa simt cand schimb viteza, cand dai din 4 in 3, putin frana de motor, apoi bagi piciorul ca sa depasesti... automata e altfel, si la coaste si peste tot...

| OvidiuMocanu a răspuns:

Am avut ocazia sa conduc anul trecut un mercedes s 430 balena hidramata am facut un drum pana la rucar sincer va spun ca ma cucerit cv automata eu nefiind un propietar decat unei masini pejo 605 vechi manuala si momentan sunt in cautarea unei masina low cost second automata

| skring a răspuns:

Am fost in america 3 luni de zile si am ramas perplex cand am aflat ca "o colosala" majoritate a americanilor NU POT CONDUCE masini cu cutie manuala laughing
Personal prefer o masina "manuala". Indiferent de cat de aglomarat e! Pe langa faptul ca iti da senzatia de condus, de control asupra masinii, e si mult mai economica dpdv al consumului (asta daca stii sa o manageriezi)winking