| Sam34s22 a întrebat:

Ce sa aleg intre Volkswagen golf 5 2004 1.9 tdi(2.700€) sau volkswagen polo 2007 (1.2 sau 1.4)(2.500€/2.800€)?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Polo daca mergi prin oras
Golf dacă mergi mult în afara
Sau aia cu km mai putini

| Începătorul988 a răspuns:

Golf 5 1. 9tdi 2006+

Răspuns utilizator avertizat
| RRoberto2018 a răspuns:

Mai intrebi?! Golfu', clar!

| KKronstadt a răspuns:

Daca vrei 1.9 TDI, te sfatuiesc sa alegi un Golf 4 cu motor AXR. Al meu are 487.000 km si trage ca-n prima zi. Seria 5 nu-i prea reusita. Deci, ori iei una seria 4, ori mai pui bani si iti iei una seria 6. Cat despre Polo,... este pentru femei divortate.winking

| Alexandru_Dascalu_1980 a răspuns:

Volswagen golf 5 2004 19 tdi deuarece are si sora mea aceiasi masina si merge bine rau de tot se infige si are tot ce trebuie!

| Începătorul988 a răspuns (pentru Alexandru_Dascalu_1980):

Daca si 1.9 se infige...
Si golfu 5 nu merge bine, crede-ma. Stabilitatea este 0 pe aceea masina(o pot compara cu cea de pe Logan). Cat despre plasticele de interior, nu cred ca se puteau mai ieftine.

| Xmanghio a răspuns:

Depinde pentru ce vrei masina. Eu am cam acelasi buget si merg pe Polon(1.4) pentru ca sotia merge 95% in oras. Dieselul ala cred ca plange sa faca cate 5-7km; iprit; pornit; iarasi 3-4km, etc. Depinde si cum sunt intretinute ambele...