| RrobByy a întrebat:

Ce sa fac daca mi s-a stricat filetul de la chiuloasa pentru bujie? Funda si vot! UrGeNttTT!

9 răspunsuri:
| Dj Boalca a răspuns:

Cel mai apropiat mecanic, de preferabil sa vina el la masina, adica sa numai mergi cu ea...plus ca ai de bagat multi bani ea.

| DanAmarandei a răspuns:

Poti sa incerci o "garnitura" de folie de aluminiu pe exteriorul bujiei, dar ai grija sa nu faci punte intre polii bujiei si ai grija sa fie fixa! Daca joaca (adica daca ramane loc, aluminiul se va topi). Totodata, ai grija sa fie scoasa borna de la baterie cat te joci cu bujiile. Asta pe termen scurt, pe termen lung schimba chiuloasa pentru bujie! Succes.

| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Schimbi bujia

| lebek01 a răspuns (pentru CiocolataAlbaAerata):

Cum sa schimbi bujia daca filetul de pe chiuloasa e distrus, trebuie sa rafaca filetul, dar ma intreb cum de a reusit...

| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Schimbi chiuloasa

| ChristiaNNN a răspuns:

La un atelier de strungarie auto se poate face o reductie.

| DobreIonut28 a răspuns (pentru ChristiaNNN):

Ști cumva cât ar costa sa facă asta la un renault megan 2 1.5 dci?

| RrobByy explică:

Ms pentru raspunsuri dar nu e masina e la un atv de 110cc.mai astept raspunsuri!

| iulvas a răspuns:

Fai alt filet la chiuloasa si pune alta bujie.ca sunt bujii cu diametru filetului mai mare...dar ce masina e?