| Marius_Edy_1995 a întrebat:

Am un scuter baotian motor 49cc in 4t.și mi S-a stricat filetul de la bujie fin chiuloasa și de câte ori încerc sa îl pornesc îmi arunca bujia afr.ce pot face sa stea bujia acolo?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Am patit si eu aceasta problema acum ceva timp.
Eu din fericire am avut un motor nou si l-am schimbat cu totul.
In cazul tau ai 2 modalitati, fie inlocuiesti chiuloasa, fie faci o reductie.
Recomandarea mea e sa inlocuiesti chiuloasa, daca faci reductie trebuie sa o faci la cineva priceput sa nu intampini alte probleme dupa.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa o schimbi cu alta noua

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca s-a stricat filetul de la chiuloasa se poate rectifica si un strungar iti poate face un adaptor. Daca-i de la bujie, ia alta!