| aduadall2 a întrebat:

Ce se intampla daca dau cu wd 40 pe mufa unde vine contactul cand bag firele? Nu mai da curent, nu stiu ce are, am verificat cdi e bun, firele nu sunt ciupite, nimic, magnetoul bun, totul bun.

Răspuns Câştigător
| soferpebasculanta1 a răspuns:

Daca dai cu wd40 iti apare un ecran cu gramatica limbii romane! ai grija, ca faci scurt circuit! hai noroc!

| aduadall2 explică (pentru soferpebasculanta1):

Mersi mult a si de ce nu mai da curent am incercat cu firele de la contact si intr-un timp a mers dar acum nu mai merge nici cu alea ce ar putea fi CDI E BUN firele nu sunt ciupite nimic la baterie e totu bine la releurile sunt bune magnetoul tot asa bun ce ar putea fi?

| Ciprian09 a răspuns (pentru aduadall2):

Hai sa ne intelegem, despre ce este vorba in aceasta treaba? este vorba despre un casetofon nefunctionabil sau o masina?

| Gligore2000 a răspuns (pentru Ciprian09):

Are casetofonul sau masina magnetou?
Este vorba despre un scuter, este clar ca nu te pricepi deloc, dar tii mortis sa-ti dai cu parerea.

| aduadall2 explică (pentru Ciprian09):

Despre un scuter piaggio zip 1994 2t si contactul lui eu nu am contact si am incercat cu fire de dat dadea la automat dar nu dadea scanteie si acu nu mai vrea deloc cu firele alea

| Ciprian09 a răspuns (pentru aduadall2):

Am inteles acum, ms de raspuns! dar dl Gligore, care m-a bagat la ignor de repercusiuni, denota ce caracter are laughing sa traiesti tinere bavarez laughing

| aduadall2 explică (pentru Ciprian09):

E o gluma laughing faina bro chiar am nevoie de ajutor

Răspuns Apreciat de Editori
| soferpebasculanta1 a răspuns:

WD40 este un spray degripant pe baza de ulei (probabil), ceea ce iti afecteaza contactele electrice. Ai nevoie de un spray de contacte, care, spre mirarea tuturor, se foloseste la spalarea contactelor electrice, ca sa faca contact. electric.

Poti sa dai si cu apa sfintita ca nu o sa iti mearga, foloseste spray de contacte.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In cel mai bun caz: nu functioneaza.
In caz mai rau: va scoate fum sau bate sigurantele cartierului. big grin

| sierra1 a răspuns:

"Ce se intampla daca dau cu wd 40 pe mufa unde vine contactu "

dacă contactul era prost, acum va fi și mai prost

| gabicoo a răspuns:

Dă și ai să vezi!

| aduadall2 explică (pentru gabicoo):

Spune mane si de ce nu mai da curent bateria da curent cdi e bun magnetou bun firele bune