| aduadall2 a întrebat:

Salut, am si eu o problema la un scuter 2 timpi piaggio nu am scanteie. Am schimbat magnetoul, carburatorul, set motor cdi volanta si nu da scanteie. Tin sa mentionez unde vine contactul am firele dezlegate, nu am contact la el. Am cumparat si nu stiu cum sa il montez, culorile la cabluri sunt rosu, verde, 2 negre, 2 albe am nevoie de un raspuns serios, va multumesc.

2 răspunsuri:
| maresaluV12 a răspuns:

Du-te la un mester electromecanic sa ti le dea cu cositor si sa ti le izoleze corespunzator ca altfel s-ar putea sa bubuie busonu daca le legi tu dupa ureche

| aduadall2 explică (pentru maresaluV12):

Degeaba mi le izoleaza daca nu da scanteie