| buciupetrisor a întrebat:

Ce se intipla cu drujba daca nu bag ulei de ame$tec in benzina?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca fara uleiul de amestec, pistonul se eroade.Cred ca dupa juatate de ora de functionare faar ulei de amestec pistonul se eroade si drujba moare. Apoi, adio/

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se gripeaza pistonul. Cel mai des, am vazut segmentii iesiti de pe piston, si zgarie biniditat si cilindrul.

| Cedry2k8 a răspuns:

O sa se blocheze cate o data lama in lemn, zimtii nu o sa fie unsi si atunci nu o sa mai tai nimic.

| darrio2007 a răspuns (pentru Cedry2k8):

Esti sigur?

| darrio2007 a răspuns (pentru Cedry2k8):

Risti sa strici componentele motorului.Segmenti,piston etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Bineinteles ca fara uleiul de amestec, pistonul se eroade.Cred ca dupa juatate de ora de functionare faar ulei de amestec pistonul se eroade si drujba moare. Apoi, adio/

| GhostRider02 a răspuns:

Se strica motorul