| paulthegame a întrebat:

Cat ulei se pune in benzina la drujba la 1l de benzina?

Răspuns Câştigător
| bistriteanul a răspuns:

Aproximativ 20-25 ml de ulei. Nu-i nimic daca pui 25 ml, doar ca o sa scoata fum mai mult tongue

3 răspunsuri:
| sinx a răspuns:

In general se pune cat a spus si colegul de mai sus. Insa mare atentie cu uleiul pe care il pui. Recomand uleiul producatorului respectiv. De obicei uleiurile astea de drujba sunt in culori aprinse, rosu, verde, albastru.

| qelias a răspuns (pentru sinx):

Păi albastrul are o mulțime de nuanțe și nu e neapărat o culoare aprinsă...

| Jeddi a răspuns:

Am gasit un tutorial in care se explica cum se face corect amestecul benzinei cu uleiul in cazul motoarelor in 2 timpi (drujbe, motocoase etc.)https://www.youtube.com/watch?v=vgWND_yJv4M&feature=youtu.be