| MihaiMădălin1 a întrebat:

Ce se intpla dacă ai talonul înstrăinat?
Și dacă poate sa îți facă ceva politia?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu o transcrii in 90 zile ramai fara talon si cu o amenda

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca ai talonul instrainat, trebuie sa faci transcrierea (sa treci masina pe numele tau), in termen de 90 de zile de la instrainare.
In caz contrar, la primul control in trafic vei ramane fara certificat, fara numere, si cu o amenda consistenta.

| MihaiMădălin1 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai și la înscriere ce îmi trebuie?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru MihaiMădălin1):

In mare: contracte V-C vizate, fisa de inmatriculare vizata, ITP valabil, RCA pe numele tau valabil, programare la ghiseu, chitanta CEC pentru certificat, 40 de lei pentru numere, cerere pentru inmatriculare, cartea, certificatul si numerele masinii.