| Lukstar a întrebat:

Ce patesc daca circul cu talonul înstrăinat si ma prinde?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca nu știi exact, de ce îți bagi nasul?!? Continui sa ne eclipsezi cu aberațiile astea care nu au vreo legătură cu problema sau cu rezolvarea ei.
Nu e vorba despre furt, ci despre o mașină cumpărată si netranscrisa. Chiar in situația asta, nu îți ia permisul. Si nici mașina nu va fi pusa in curtea politiei, nici nu exista in legislație o asemenea prevedere.

| Violleta2022 a răspuns (pentru regis):

Serios? Sufera mandria din tine, asa-i?

Dar, ia spune, tu de unde stii ce a vrut sa spuna acesta cu: "talonul înstrăinat"? Ca nu este logica in exprimarea lui!

regis
| regis a răspuns:

Ți-am spus de nenumarate ori ca e o categorie care nu ti se potrivește, oricât ar suferi mândria mea.
Stiu ce înseamnă înstrăinarea talonului pentru ca m-am ocupat vreo 9 ani de meseria asta și chiar daca nu pare logica exprimarea, totuși este. Dar repet a nu stiu cata oara, sunt termeni tehnici cu care nu ai legătură, insiști sa te faci de cacao gratuit.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ti se îmbrânzeste laptele.
Cum ai luat permisul, daca nu stii legislatia pe care trebuie sa o respecti? Nu zic ca as sti sa o citrz litera cu litera, dar macar as sti sa ma interesez.
In mare, fapta despre care vorbesti tu, se pedepseste cu amenda si retinerea placutelor de inmatriculare, impreuna cu certificatul.
Trebuie sa iei masina de acolo pe platforma, ca nu primesti dovada cu drept de circulatie, ca la alte abateri.