| lord8 a întrebat:

Ce se poate intampla daca cobor la vale cu motorul oprit, piciorul pe ambreiaj si in treapta a doua...si ridic brusc piciorul de pe ambreiaj? Se poate strica ceva la motor?

Răspuns Câştigător
| AndyStyleFrizerie a răspuns:

Poate sa sara de pe punct la dstributie...si este foarte naspa.eu zic sa nu risti asa ceva pentru 100 gr de benzina in plus.winking

2 răspunsuri:
| FPI a răspuns:

Daca nu ai viteza mare(max 20km/h) nu se intampla nimic doar iti porneste motorul dar daca ai mai mult risti si alte lucruri sa cedeze ambeiaju de exemplu sau mai rau sa se sparga pinionul de la treapta in care rulezihappy

| Pettricaaa a răspuns:

Pai asa pornesti masina cand ti s-a descarcat bateria.