| elasexygagica a întrebat:

Ce se intampla daca dai drumul brusc de la ambreiaj inainte sa opresti motorul?

17 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca este pe liber nu este in nici o viteza nu se intampla nimic, daca este in masarier se duce putin in spate si se opreste motorul, daca este intr-o alta viteza decat in marsarier se duce in fata putin si apoi se opreste motorul!

| mgtow a răspuns:

Se duce masina putin mai in fata si se opreste motorul e ca si cum tu ai sughita si sari in sus. Dar daca schimbat-orul de viteze e in punctul mort nu pateste nimic motorul.

| mgtow a răspuns:

Ophiel: de schimbat-orul, asa l-au pus adminii.

| 9gygy a răspuns:

Unii zic ca ar putea sari distributia de la punct, daca o are pe curea. La cele cu distributia pe lant nu se intampla nimic.

| darrio2007 a răspuns:

Daca schimbat-orul nu este intr-o treapta de viteza nu se intampla nimic.

| heddy10 a răspuns:

Daca e pe liber(punctul mort) nu pateste nimic, dar daca esti in viteza te zgaltaie.

| valy1233 a răspuns:

Se opreste motorul(daca e in viteza), daca nu e.nu se intampla nimic tongue

| MaXSp3ed a răspuns:

Inainteaza masina putin si se opreste (o stiu din propria experienta laughing )

| Parmalat a răspuns:

Incearca pe o masina din garajul lui taica-tu si ne spui si noua dupa aiabatting eyelashes

| elasexygagica explică:

Am uitat sa mentionez ca masina e in viteza

| Skylar a răspuns:

Se opreste motoru inainte sa opresti motoru
si de ce scrieti schimbat-orul?

| pitcrv a răspuns:

Bruschezi masina adica incearca sa o ia putin in fata apoi se opreste asta daca e in viteza daca este scoasa nu se intampla nimic

| viky_2470 a răspuns:

Se opreste motorul cu un sut asa

| ganton a răspuns:

Explodeaza.

| PsychoDLight a răspuns:

Moare motorul

| Adrian1602 a răspuns:

Se opreste.

| React a răspuns:

Pai daca e in viteza si ii dai brusc de zgaltaie...ca i-ai dat drumu repede la ambreiaj...iar daca nu e in viteza nu se intampla nimicbig grin