| sonymobile33 a întrebat:

Ce taxe am la inscrierea unei masini din afara? (rar si taxa de timbru o stiu) si la ce suma ar ajunge?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va mai trebui sa inchei o asigurare de raspundere civila auto (RCA), aceasta este in functie de masina, de varsta ta si de aplicarea regulii bonus/malus, daca ai mai condus. De asemenea mai platesti numerele de circulatie (cca 40 lei) si rovinieta.

| sonymobile33 explică (pentru Ioandelasal):

Deci sa o inscriu ca taxe asa mai mari ar fi doar rar si taxa de mediu sa inteleg! mersi de raspuns