| MultPreaInteleptulTractorist a întrebat:

Ce tip de motor Diesel este mai performant si mai fiabil?

CDTI (Opel), dCI (Renault si Nissan), CRDI (Hyundai si Kia), HDI (Pegeaut si Ford), TDI-C (WV, Audi, Skoda, Seat), TDI-PD (WV, Audi, Skoda, Seat), JTD/MJTD (Fiat), TDCI (Ford), D (BMW, Mini Moris, Land Rover), CTDI (Honda), Skyactiv-D (Mazda), D-Cat (Toyota)

3 răspunsuri:
| paulmicutz a răspuns:

Tdi, deoarece este facut de vw si sunt fiabile rezista mult. Majoritatea care au aceste masini skoda seat vw audi si asa mai departe se declar multumiti de motoarele respective

| MultPreaInteleptulTractorist explică (pentru paulmicutz):

Da dar am vazut si mai multumiti de MJTD sau HDI de exemplu.

| paulmicutz a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Nu pot sa te contrazic. Fiecare cu ce stie happy