| Adi36346346 a întrebat:

Ce ulei ar trebui sa folosesc la mașina? Semi-sintetic sau full sintetic? Mașina data golf 5 1.9 tdi 105cp, 320k km.
Care este diferența între semi și full?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Nu stiu exact diferentele chimice dar din cate am inteles un ulei full sintetic e facut printr-un proces mai bun si teoretic isi pastreaza proprietatiile mai mult timp. Atata timp cat schimbi la timp uleiul si folosesti unul ce are specificatia VW 505.01 pentru motoare PD nu ar trebui sa ai probleme.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sintetic e cel mai bun

| Sofer a răspuns:

Folosește sintetic de la liqui molly 5w40.

| gabicoo a răspuns:

Unisol de Slobozia!

| Adi36346346 explică (pentru gabicoo):

Cu gluma asta m-a dat afara de la grădiniță... sad
Daca nu te pricepi stai liniștit, nu mai comenta doar sa te bagi in seama