| RaulAlexandru97 a întrebat:

Ce ulei imi recomandati la un golf 3 1.9 TDI cu 228895km? Acum cateva zile am achizitionat masina! Respectivul a facut schimbul cu mobil!

Răspuns Câştigător
| dudu13 a răspuns:

MobilOne happy

3 răspunsuri:
| GrandMastep a răspuns:

Castrol

| sorinvwaudi a răspuns:

Salut! producatorul vw recomanda CASTROL; banuiesc ca motorul de pe golful tau e cu pompa de injectie si nu cu pompe-diuse, deci uleiul recomandat este castrol 5w40-505.01.In cazul motorului diesel cu pompe-diuse, se recomanda castrol 5w40-505.01.Aceste tipuri de ulei sunt sintetice.In cazul in care fostul propietar a mers pe mobil, nu e nici o problema daca treci pe castrol, conditia este sa-i schimbi filtrul de ulei.

| sorinvwaudi a răspuns:

Rectific la raspunsul meu, ca la motorul cu pompa de injectie poti folosii ulei castrol 5w40-505.00