| SilentRp a întrebat:

Ce ulei sa folosesc la un logan 1.5 dci, 85CP, 85. 000km? Am auzit ca Castrol e cel mai bun dar nu stiu care: 5w40 sau 10w40?

Răspuns Câştigător
| Petripetri a răspuns:

Castrol edge torbo diesel 5w-40 cu dop negru sau castrol slx profesional 5w-40 cu dop rosu cel din urma se poate folosi si la motoarele diesel. eu merg pe edge td pentru ca curata si depunerile de funingine si este full sintetic

4 răspunsuri:
| PaulCCraciun a răspuns:

Mai indicat, parerea mea, ar fi un 5w40, pentru ca face fata mai bine la temperaturi joase decat 10w40.

| William a răspuns:

Ulei de masline extravirgin.

| PaulCCraciun a răspuns (pentru William):

Asta s-a vrut a fi o gluma?

| gabril19 a răspuns:

5w40.Paul 1991 stie de ce.